Seminer / Shajay Bhooshan: Zaha Hadid Mimarlık Kıdemli Ortağı ve CoDe Grubu Yöneticisi, Architectural Association AADRL Stüdyo Yürütücüsü, ETH Zürih Doktora Araştırmacısı.

Seminer Başlığı: Mimari Geometri ve Tektonizm: Mimarlık ve Endüstriyel İnşaatta Yüksek Performanslı Biçimler

Tarih ve Zaman: 06.04.2021, 12.30-13.30 

Biyografi: Shajay Bhooshan, Zaha Hadid Mimarlık bünyesinde Kıdemli Ortak olmakla birlikte, kurucu ortağı olduğu araştırma odaklı Hesaplama ve Tasarım (CoDe) grubunu yönetmektedir. Ayrıca Londra’daki AA DRL Master programında stüdyo yürütücüsüdür. Aynı zamanda, ETH Zürih Block Araştırma Grubu’nda doktorasını sürdürmekte, yapı ve fabrikasyona duyarlı mimari geometri alanında araştırmalarına devam etmektedir. Öncesinde ise Populous Londra’da çalışmış; Bath Üniversitesi’nden M.Phil ve AA School of Architecture’dan M. Arch dereceleri almıştır.

Şu anki ilgi alanları ve sorumlulukları arasında Zaha Hadid Mimarlık bünyesinde tasarım-araştırma geliştirme ile hesaplama platformlar yer almaktadır. Architectural Association Londra, ETH Zürih, Milano Politeknik, Tongji Üniversitesi Şanghay, SIGGRAPH, Autodesk Üniversitesi vb. dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki çeşitli profesyonel konferanslarda, etkinliklerde ve kurumlarda dersler vermiş ve sunumlar yapmıştır.

Zoom Toplantı Detayları:

Time: Apr 6, 2021 12:30 PM Istanbul

Join Zoom Meeting

https://itu-edu-tr.zoom.us/j/91099229142?pwd=NFlCVXF2emNRUlQ2Y2kwTDhlKzQ1QT09

Meeting ID: 910 9922 9142

Passcode: 455305