Bölümümüz öğretim üyelerinden Doç.Dr. Funda Uz, Doç.Dr. Mehmet Emin Şalgamcıoğlu, Araş.Gör. Erenalp Büyüktopcu ve Araş.Gör. Sühan Artuğ’un çekirdek jürisini oluşturduğu; Doç.Dr. Ecem Edis, Dr. Gülseren Erol Soyöz, Prof.Dr. Arzu Erdem (Kadir Has Üniversitesi), Kerem Piker (KPM-Kerem Piker Mimarlık), Alper Derinboğaz’ın (Salon Architects) jüri üyesi olarak görev aldıkları, 2019-2020 Bahar Yarıyılı Mimarlık Bölümü Bitirme Çalışması G Jürisi,  ‘Birlikte çalışma, Araştırma, Yaşama; Uykusuz Boğaziçi’ (‘[co]-work, [re]-search, [in]-habit; sleepless boğaziçi’ ) konusunu ele aldı.

Boğaziçi Üniversitesi Güney-Kuzey ve Uçaksavar Kampüsleri arasında kalan alanda “üniversite ve kamu arasında yeni bir etkileşim ve paylaşım mekanı hedefleyen, yeni mezunların iş yaşamına geçişte mesleki ve sosyal donanımlarını artırabilecekleri karşılaşma mekanları üreten, genç araştırmacılar için yeni nesil araştırma mekanları tarifleyen, kampüsler-arası bir bağlaç, bir arayüz tasarımı olarak mimarileşen” konusu ve öğrencilerimizin final projelerinden örnekler, Boğaziçi Üniversitesi tarafından “İTÜ Mimarlık öğrencilerinden Boğaziçi kampüslerine yeni yaklaşımlar” başlığı ile haber yapıldı.

Bölümümüz bünyesinde yapılan ve Boğaziçi Üniversitesi’nde son derece ilgi ile karşılanan bu çalışma dolayısı ile ilgili üyelerimizi, yardımcılarını ve öğrencilerimizi kutluyor ve haber linkini aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.
Haber linki:
https://haberler.boun.edu.tr/tr/haber/itu-mimarlik-ogrencilerinden-bogazici-kampuslerine-yeni-yaklasimlar

Çalışmalar: Hamza Güser, Pelin Kayhan, Şebnem Balım, Buket Nur Ertaş