Üniversitemizin doktora öğrencilerinin kurduğu “Augmented Cube” takımı, Türk Hava Yolları’nın (THY) düzenlediği “Travel Hackathon” yarışmasından “Birincilik Ödülü” ile döndü.

thy-travel-hackathon (1)

Dijital yolcu deneyimini bir üst seviyeye taşımayı hedefleyen THY, 24-25 Aralık tarihlerinde 48 saat süren “Travel Hackathon” yarışmasını düzenledi. Uçuş öncesi, uçak içi, havaalanı ve uçuş sonrası olmak üzere 4 kategoride 300’den fazla takım yarışmaya katıldı.

THY yolcuları uçak içinde İTÜ’nün desteğiyle artırılmış gerçeklik deneyimini yaşayacak.

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği doktora öğrencisi Mustafa Esengün ve Mimari Tasarımda Bilişim doktora öğrencisi Süheyla Müge Halıcı’nın yer aldığı “Augmented Cube” takımı SkylifeAR projesi ile uçak içi kategorisinde “Birincilik Ödülü”ne ve “Sabre Jüri Özel Ödülü”ne layık görüldü. Yarışmaya katılan Augmented Cube takımının üyeleri Mustafa Esengün, Süheyla Müge Halıcı, Fırat Kaçmaz ve Erkan Pancaroğlu projelerini şu şekilde özetliyor: “Skylife dergisinin sayfaları artırılmış gerçeklik ile canlandırılıyor. Skylife AR, içerikleri yaratıcı ve interaktif deneyimleme fırsatı sunuyor.”

Takım üyeleri, 2017 yılının güz döneminde kurulan Augmented Cube bünyesinde tanışarak Mimarlık Fakültesi öğretim üyemiz Prof. Dr. Leman Figen Gül danışmanlığında yarışmaya katılmaya karar vermiştir.

thy-travel-hackathon (2)

Augmented Cube Hakkında

Augmented Cube; tasarım ve bilişim disiplinlerinden gelen grup üyeleri ile artırılmış gerçeklik teknolojisini araştırmak, geliştirmek ve bu teknolojinin bilgisini meraklılarına sunmak amacıyla kurulmuştur. Artırılmış gerçeklik kültürünü çeşitli üniversitelerde oluşturmak ve yaygın hale gelmesi için çeşitli seminer ve atölyeler düzenleyerek çalışmalarına devam etmektedir. Detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.